top of page

Pacific Lutheran University

Pacific Lutheran University (PLU)  ligger i Tacoma, Washington, og har vært et populært mål for norske studenter i mange år. Skolen har sterk tilknytting til Norge etter å ha blitt startet av norske immigranter i 1890, og over 1000 norske studenter har gått på skolen siden den åpnet. Tacoma er en mellomstor by i amerikansk størrelse, med litt over 200 000 innbyggere. Byen er ikke langt fra Seattle, og norske studenter reiser både til Portland, Oregon og Vancouver, Canada på helgeturer.

​

PLU er kjent for en høy ansettelsestatistikk, hvor hele 96% av elevene som går ut fra skolen har fått relevant og god jobb innen 6 måneder etter endt eksamen. Norske studenter som har gått på Pacific Lutheran er idag ansatt ved Aftenposten, Ernst & Young, Nobelinstituttet, den amerikanske ambassaden og mange andre internasjonale bedrifter.

​

Det er rundt 3 100 bachelorstudenter ved Pacific Lutheran University, og for det meste en residential campus (bo på campus). Skolen har flere lag i NCAA divisjon III og studentene er ivrige “lutes” fans.

​

Se alt du kan studere på PLU her

Tuition 2026-27

Room & board 2026-27

Stipend til internasjonale studenter

Sophomore standing

Søknadsavgift

Opptakstester

Minimumskarakterer

Søknadsfrist høst

Søknadsfrist vår

Sports division

Mest populære fag

Andre skjema som må fylles ut

USD 54 080 (+ 2 070 additional fees)

USD 15 080

USD 36 000 + USD 2 500 housing grant

Ja

Ingen

Ingen

4 i engelsk

1. juli

1. desember

NCAA III

Business administration, computer science, data science, communication, kinesiology

International Student Financial Acknowledgement & International Agency Contact form (sendes inn via PLU application portal)​

bottom of page